Kararın nedeninin, Olcay Kılavuz'un MHP yönetiminin haberi olmadan, Sinan Ateş cinayetine ilişkin verdiği röportaj olduğu öğrenildi.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Kılavuz, 2018 seçimlerinde Mersin milletvekili olarak parlamentoya girmiş ancak 2023 seçimlerinde milletvekili olamamıştı.

Kılavuz, daha sonra MHP'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Danışmanı olarak görevlendirilmişti.

NE OLMUŞTU?

AK Parti Sözcüsü Çelik: İlk defa CHP, Avrupalı bir sosyal demokrat parti gibi davrandı AK Parti Sözcüsü Çelik: İlk defa CHP, Avrupalı bir sosyal demokrat parti gibi davrandı

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinde MHP eski Mersin Milletvekili ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz'un da şüpheliler arasında yer aldığı öğrenilmişti.

Gelişmeyi SÖZCÜ TV'de, yazar İsmail Saymaz duyurmuştu. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'in şikayeti sonrası işlem yapıldığını, Kılavuz'un olay tarihinde milletvekili olduğu gerekçesiyle dosyanın parlamenter soruşturma bürosuna iletildiğini kaydetmişti.

Kılavuz hakkında fezleke hazırlanıp hazırlanmadığı henüz bilinmemekle birlikte Sinan Ateş cinayetinin şüphelisi eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş, Olcay Kılavuz'un evinde gözaltına alındığı biliniyor.

Editör: Dilara Adak