Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel'le görüştü Saat 12.50'de başlayan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Ateş, "Sinan'ın dost bildikleri düşman, düşman bildikleri dost oldu. Bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik" diyerek CHP yönetimine teşekkürlerini iletti.

Daha öncesinde Ayşe Ateş, Mayıs ayında da CHP genel Başkanı Özgür Özel'e ziyarette bulunmuştu.

"CUMHURBAŞKANI İLE YAPACAĞIM GÖRÜŞMEDEN HABERİ OLDU"

Ateş, yaptığı açıklamalarda kendisini 10 gün önce Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın aradığını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi. Ancak akabinde MHP'nin grup toplantısı oldu. Devlet Bahçeli her zaman olduğu bizi karalamakla, iftira atmakla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. 'Bunların sırtını sıvazlamayın' dedi. Bence Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmeden haberi oldu. Bu sebeple Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Sanırım bu sebeple çağrılmadık. Normalde geçen hafta görüşmemiz gerekiyordu. Ancak görüşme gerçekleşmedi. Bahçeli'nin çağrısı sanırım karşılık buldu" ifadelerine yer verdi.

"DOST BİLDİKLERİ DÜŞMAN, DÜŞMAN BİLDİKLERİ DOST OLDU"

Özel'le yaptığı görüşmelere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Ayşe Ateş, şu ifadelerde bulundu:
"Kendisini mahkemeye davet ettim, geleceğini söyledi. Sinan hayattayken Özgür Özel ve Kılıçdaroğlu hakkında ağır söylemleri olmasına rağmen bize sahip çıktılar. Çok teşekkür ediyorum. Dost bildikleri düşman, düşman bildikleri dost oldu. Bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik." 

Bakan Yumaklı açıkladı: Denizli'deki orman yangını kontrol altına alındı Bakan Yumaklı açıkladı: Denizli'deki orman yangını kontrol altına alındı

Kaynak: T24