Ak Parti Grup Başkanvekili EYT ile ilgili yasal düzenlemeyi Türkiye Büyük Millet Meclisinin gündemine getireceğini belirtti.

Muhammet Emin Akbaşoğlu, bu yılın Aralık ayı itibarıyla EYT ile ilgili düzenlemenin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündemine geleceğini belirtti. Sabah TV'de EYT ile ilgili yaptığı açıklamada "Bu konuda ne söylediysek onu yaptık. Tek bir formül var o da EYT'li kardeşlerimizin istediği." dedi.

MECLİS'TE GÖRÜŞMELER NE KADAR SÜRER?

Meclis'teki EYT görüşmelerinin çok uzun sürmeyeceğini belirten Akbaşoğlu, "Sonuç itibarıyla birkaç haftalık mesele." ifadelerini kullandı.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Emeklilikte Yaşa takılanlara emeklilik yolunu açacak düzenleme için hazırlıklar sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in düzenlemenin Aralık ayında Meclis'te olacağını açıklaması heyecan yarattı.

Çalışmalar ne aşamada?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde oluşturulan ekip EYT ile ilgili ilk çalışmaları yaptı. Şimdi ilgili bakanlıkların ilgili personeli ile birlikte çalışmalar sürüyor.

Staj sigortalıları EYT dışı mı kalacak? EYT'de staj ve çıraklık detayı! Staj sigortalıları EYT dışı mı kalacak? EYT'de staj ve çıraklık detayı!