Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Spor Toto Süper Lig'in 13.haftasında karşılaşacakları maça ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor maçı hazırlıklarına dün itibariyle başladıklarını hatırlatarak sözlerine başlayan Palut, "Kadro anlamında Endri'den faydalanamayacağımız bir karşılaşma olacak. Endri, Dünya Kupası arasından sonra aramıza katılabilecek. Çünkü maçın son aksiyonunda bir sakatlık yaşadı ve onu kullanamayacağız. Onun dışında tam kadro çalışıyoruz. Trabzon, Türkiye'nin her zaman için en zor deplasmanlarından biri olmuştur. Analizlerimizi yapıyoruz oyuncularımızla. Trabzonspor takımını inceliyoruz. Onları nasıl durdurabiliriz? Biz nasıl ofansif anlamda etkili olabiliriz? Bunların çalışmalarını yapıyoruz ve hafta boyunca yapmaya devam edeceğiz. Ligin geneline baktığınız zaman bir süredir galibiyet alamıyoruz. Bu maçlar içerisinde kazanacağımız maçlar da oldu. Beraberliğin doğal sonuç olduğu maçlar da oldu. Ama bir şekilde bu seriye de bir yerde son vermek istiyoruz. Bunun için önümüzdeki her maçı bir fırsat olarak görüyoruz. Trabzonspor maçı da böyle bir karşılaşma olacak zorluk derecesinin yanında" dedi.

Göztepe Altay maçında yaralanan kalecinin durumu nasıl? Göztepe Altay maçında yaralanan kalecinin durumu nasıl?

PALUT: "TAKIMDA COŞKU EKSİKLİĞİ GÖRÜYORUM"

Oyuncu performanslarına da değinen Palut, "Oyun, oyuncu formları teknoloji kullanılarak da tamamen belirlenebilen parametreler. Sayılar bize bu form düşüklüğünü destekleyici datalar sunmuyor. Takımımız yeterince koşuyor, yeterince mücadele ediyor. Ben açıkçası bir coşku eksikliği görüyorum. Özellikle iç saha maçlarımızda daha coşkulu, daha dominant oynamamız, daha üst üste ataklar yapmamız lazım. İşin savunma kısmında genel manada sorun yaşamıyoruz. Çok fazla pozisyon vermiyoruz ama işin ofansif yönünde tekrar o coşkuyu yakalamamız lazım. Burada tabii ki bireysel form durumları son derece önemli. Bu form durumlarını yükseltmemiz lazım. Bu hafta da onun çalışmalarını yapacağız. Bir şekilde önümüzdeki iki maçı inşallah kayıpsız ya da en az kayıpla geçirip genel manadaki takım performansını Dünya Kupası için verilen arada gerekli dokunuşları yaparak yükseltmenin çalışmalarını yapacağız" ifadelerini kullandı.

.