Doların 17 TL'yi aşmasından sonra gazeteci ve sunucu Cem Küçük'ün 'dolar ve faiz' açıklamaları yeniden gündeme oturdu.

Mayıs ayının başından beri Türk Lirası'nın dolar karşısında değer kaybetmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nda yaptığı açıklamayla daha da hızlandı.

Erdoğan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada "işimize gelen seviyedeki bir döviz kuruyla cari fazla artırarak" sözleriyle, fiyat istikrarı planladığını belirtmiş ve "Bu iktidar faizi artırmayacaktır, tam aksine biz faizi düşürmeye devam edeceğiz" diye konuşmuştu.

DOLAR 17 TL SINIRINI AŞTI

Dolar'TL, gitgide yüzde 10 değer kaybetmesi sonucunda yeniden yükselişe geçti. Sabah saatleri itibarıyla Dolar/TL’de 17,14, Euro/TL’de ise 18,35 seviyeleri görüldü.

"OOH DOLAR DÜŞÜYOR, OOH FAİZ DÜŞÜYOR"

2021'in aralık ayında Habertürk'teki canlı yayında, ekonomik kriz ve dövizdeki ani değişimler konuşulmuş; Cem Küçük, Ersan Şen’in önceki açıklamalarını hatırlatarak "Sayın Ersan Şen'in tüm argümanları çöktü. 'Sıcak para girmeden dolar düşmez' demişti, yanıldı. Hem faiz hem döviz düşüyor. Verecek cevabı yok. Bu çok iyi bir sistemdir. Ekonomi iyiye gidiyor, milletin ekonomisi düzeliyor. Moralin bozulmasın" ifadelerini kullanmıştı.

Küçük'e yanıt veren Şen ise “Devlet o garantileri kimin cebinden ödeyecek, hangi vatandaşın cebinden ödeyecek. Rahmetli Turgut Özal söyledi bu sistemin ne kadar yanlış olduğunu. Sen söylediğin yalanlara inan” demişti.

TWİTTER'DAN CEM KÜÇÜK'E YORUM