AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, tv100’de yayınlanan Yüzler Kulübü’ne konuk olarak  EYT ve staj mağduriyeti hakkında açıklamalarda bulundu. 

Stajyerler depremzedenin yanında! " 126 bin lira bağış toplanmıştır" Stajyerler depremzedenin yanında! " 126 bin lira bağış toplanmıştır"

Özhaseki, Meclis gündemine gelecek EYT düzenleme içerisinde staj mağdurlarının yer almadığını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Zaten olayı da daha çok sizin kanalınızda konuşulduğu zaman ben de vakıf oldum. Bu konuda söylenen şu; o tarihler arasında hak kazanacağı halde mecburi staj döneminin sigortalı sayılmamasından dolayı hak kaybına uğrayanlar var. Bunların sayısının o kadar çok olduğunu da ben bilmiyordum, ilk defa sizden duydum. Aslında EYT meselesinin çözümünde hükümet bütçeyi de sarsacak bir fedakarlık yaptı. Sosyal bir yara çözüme kavuşuyor. Bu konuyu da ben gerek Çalışma Bakanımıza gerek uygun ortamlarda Sayın Cumhurbaşkanımıza aktarayım. İnşallah olumlu bir sonuç çıkar. Ben şu ana kadar bu konuda bir çalışma olduğunu bilmiyorum, duymadım.”