TYP işçileri kadroya ne zaman geçecek? Emekçiler o açıklamayı bekliyor! TYP işçileri kadroya ne zaman geçecek? Emekçiler o açıklamayı bekliyor!

TBMM Genel Kurulunda, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından EYT yasası çıktı. 

Uzun zamandır birçok mecrada yetkililere seslenen staj ve çıraklık mağdurlarının yasa kapsamına alınmaması vatandaşların mağduriyetinin devam etmesine neden olurken tepkiler de gecikmedi.

Çok küçük yaşlarda ekmek parası kazanmak için çalışma hayatına atılan stajyer ve çıraklar sigortalarının emeklilikte bağlayıcı sayılmasını ve emeklilikte önlerinde bulunan engellerin kaldırılmasını isteyerek yetkililere seslenmeye devam ediyor.

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Genel Sekreteri ve İzmir Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Derneği Başkanı Semiha Özek, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'yı ziyaret ederek destek istedi. 

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Genel Sekreteri ve İzmir Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Derneği Başkanı Semiha Özek, dernek yöneticileri ile birlikte AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile görüşerek, yaşadıkları mağduriyeti ve beklentilerini anlatıp, taleplerini içeren bir dosya sundu.

AK Parti Konak İlçe Başkanlığı'nda gerçekleşen ziyarette Milletvekili Çankırı, staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının taleplerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a ileteceğini ve konunun takipçisi olacağını ifade etti.

Başkan Semiha Özek ve beraberindeki dernek yöneticileri, samimi yaklaşımları nedeniyle Milletvekili Çankırı'ya teşekkür etti.