Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde 15 Ağustos'ta indirime gidileceğini duyurulmuştu. Ancak indirim beklenen bazı ürünlerin raflarda olmadığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, 15 Ağustos'ta Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde 30'un üzerinde üründe indirime gidileceğini açıklamıştı.

Cumhuriyet tarafından yapılan haberde, indirim beklenen ürünlerin raflarda olmadığı yazıldı. 

Tarım Kredi Kooperatif marketi Mecidiyeköy şubesinde rafları inceleyen Cumhuriyet ekibi, market görevlilerinin raflarda perşembe gününden bu yana indirim yapılması beklenen bazı ürünlerin olmadığını söylediğini belirtti. Bakliyat bölümünde son kalan tarhanalar boş rafları gizlemek için reyona yayılmasına rağmen oluşan boşluklar dikkat çektiğini ve raflarda bulunmayan nohut, makarna, salça gibi ürünlerin fiyatlarının son güncellemesinin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından sonra 15 Ağustos'ta olması gerekirken henüz yapılmadığını açıkladılar. İşte Cumhuriyet'in özel haberinin detayları:

Evlenecek çiftlere kötü haber: Artık onu almak daha da zorlaşacak Evlenecek çiftlere kötü haber: Artık onu almak daha da zorlaşacak

RAFLARDAKİ BOŞLUKLARI ÜRÜNLERİ YAYARAK GİZLEMEYE ÇALIŞTILAR

Tarım Kredi Kooperatifi Mecidiyeköy şubesinde ne su var, ne salça. Raflar boş. Biten ürünler ise AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emri ile 15 Ağustos'ta indirim yapılan ürünler de değil. Çoğu ürünün son fiyat güncellemesinin ise Erdoğan'ın açıklamasının öncesinde yapıldığı görüldü. 1.5 litrelik 9 adet su şişesi dışında su bölümünde yarım litrelik veya 5 litrelik su bulunmuyor. 

Temel gıda ürünlerinden, “Makarna, salça, pirinç, mercimek, nohut, fasulye, ayçiçeği yağı" raflarda yoktu. Ayçiçeği yağı yerine mısır, zeytin ve fındık yağı bulunuyordu. Bakliyat ürünlerinin yerine barbunya ve ev tarhanası bulunurken salça raflarının olduğu bölümde ise salça olmadığı görüldü. 

SALI GÜNÜNÜ İŞARET ETTİ

Market görevlileri konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sevkiyat cumartesi yapılacaktı fakat büyük marketlere öncelik verildi. Dolayısıyla biz de perşembe gününden bu yana ürünleri koyamadık" dedi. Sevkiyatın salı (yarın) yapılacağına değinen görevli, "Gelecek ürünlerden önceden haberimiz olmuyor" şeklinde konuştu.