Büyükekşi, milli takımın bu yıl B Grubu'na yükseldiğini ifade ederek, "Güzel bir kura çektik, Galler, İzlanda ve Karadağ'dan oluşan. Hedefimiz bu grubu birinci bitirebilmek. Birinci bitirince A Ligi'ne çıkıyoruz. A Ligi aslında bizim olmamız gereken yer." diye konuştu.

Millilerin grubu lider bitirmesi halinde 2026 Dünya Şampiyonası'na play-off oynama şansı olduğunu hatırlatan Büyükekşi, "İnşallah temennimiz oraları gitmeden, özellikle Dünya Şampiyonası grup kuralları çekildiğinde orada da başarılı olup, play-off'da gerek kalmadan mücadele edebilmek" ifadesini kullandı.

Büyükekşi, Paris'te yoğun bir gün geçirdiklerini ve FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun da katılımıyla UEFA'nın Genel Kurulunun düzenlendiğini söyledi. Genel Kurulda, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin sert bir konuşma yaptığına dikkati çeken Büyükekşi, Ceferin'in farklı ülkelerin başka bir oluşumu kurmak istemesini kabul etmediğini dile getirdiğini belirtti.

Kurulda ayrıca statü değişikliği yapıldığını kaydeden Büyükekşi, Ceferin'le son derece pozitif bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Fatih Terimli Panathinaikos, Aris'i 2-0 yendi! Fatih Terimli Panathinaikos, Aris'i 2-0 yendi!

Büyükekşi, TFF'nin Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığıyla beraber yürüttüğü üçlü protokol kapsamında ilkokul ve ortaokullarda beden eğitimi öğretmenlerine eğitim verildiğini anlatarak, "Bu eğitimler bitti. Hedefimiz 500 bin çocuğa ulaşmak, futbolu sevdirmek ve futbolla ilgili eğitim vermek." diye konuştu.

Mehmet Büyükekşi, bundan sonra 1 milyon çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

AVRUPA'NIN EN GENÇ TAKIMIYIZ

Mehmet Büyükekşi, "Türkiye olarak Avrupa'nın en genç milli takımına sahibiz ve son derece başarılı genç oyuncularımız var. Arda gibi, Kenan Yıldız gibi, Semih gibi ve yeni gençler de geliyor." ifadesini kullandı.

Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale kalmak için bir mücadele içinde olacaklarını vurgulayan Büyükekşi, "Hocamıza güveniyoruz, teknik ekibimize güveniyoruz, futbolcularımıza güveniyoruz. İnşallah bu beklentimizi boşa çıkarmazlar." açıklamasını yaptı.