Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'da bulunan binasına silahlı saldırı düzenlndi. Saldırıda herhangi bir yaralanma olmadı. Saldırgan, polis ekiplerinin başarılı çalışması sonucunda yakalandı.

Bozdağ'dan Mersin soruşturması çıkışı: 'Kılıçdaroğlu'na bu bilgileri kim iletiyor?' Bozdağ'dan Mersin soruşturması çıkışı: 'Kılıçdaroğlu'na bu bilgileri kim iletiyor?'

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki binasına silahlı saldırıda bulunuldu. Saldırının TFF'nin yönetim kurulu toplantısı sırasında gerçekleştiği öğrenildi. Olayla ilgili kamera kayıtlarının incelendiği aktarıldı.

TFF Yönetim Kurulu'nun toplantısının yapıldığı saatlerde Riva Tesisleri'nin hemen yakınındaki derenin kenarından binaya ateş açıldı. Toplantının yapılacağı ve başkanlık katının bulunduğu bölümü hedef alan saldırıda herhangi bir yaralanma olmadığı öğrenilirken binaya 7 kurşun isabet ettiği bildirildi. Olay intikal eden güvenlik güçleri Riva'daki bütün kameraları incelemeye alırken saldırganların bir araçla olay yerinden uzaklaştığı ifade edildi.

Saldırının, başkanlık ofisi ve hemen alt katında bulunan yönetim kurulu odasına yapıldığı belirtildi.

Kurşunlardan birinin Hamit Altıntop'un başının üstünden geçtiği öğrenildi.

SALDIRGAN YAKALANDI

TFF'nin Riva'daki binasına saldıran şahsın yakalandığı öğrenildi. Riva'da bulunan tesislerin yakınında ikamet eden şahsın, uyuşturucu maddenin etkisiyle bu saldırıyı gerçekleştirdiği kaydedildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki binasına yönelik saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı. Bakan Kasapoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva’daki tesislerine gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, TFF Yönetim Kurulu’na ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz."