Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum açıkladı. TOKİ ve Sosyal Konut Projesi'nde indirim ve ödeme kolaylığı müjdesi..

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ müjdesini verdi. Kurum, daha önce TOKİ’den ev alan ve borcu devam edenler için bir müjdesi olduğunu söyledi.

İslam Memiş'ten altın açıklaması! "Uçuş başladı..." İslam Memiş'ten altın açıklaması! "Uçuş başladı..."

Borcunu erken ödeyip de tapusunu hemen almak isteyenler için bir kampanyaları hazırladıklarını bildiren Kurum, kampanya detaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın açıklayacağını duyurdu.

Bakan Kurum, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda "Bugüne kadar tam 1 milyon 170 bin konut inşa eden TOKİ’mizin tecrübesiyle; milletimize uygun fiyatlı güvenli konutlar sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. İlk Evim İlk İş Yerim projemiz de bu hedefle yola çıkmış; yerli ve milli imkânlarla yapılan bir millet kampanyası! Kampanyamızda maliyet üzerinden yaptığımız % 40 indirimle vatandaşımıza en uygun şartları oluşturmaya çalıştık. Ödeme sırasında da kolaylıklar sağlamaya devam edeceğiz. Ayrıca daha önce TOKİ’den ev alan ve borcu devam edenler için de bir müjdemiz var. Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyamız hazır. Kampanyanın detaylarını Cumhurbaşkanımız @RTErdogan yarın açıklayacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin yararına ne varsa yapmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.