Kuryeler, geçen hafta itibarıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’de yakıt giderlerinin karşılanması, paket başı ücret artışı, mola hakkı gibi talepleri için bir eylem başlatmıştı. Kuryelerin sosyal medyada büyük yankı uyandıran eylemi dün akşam saatlerinde olumlu sonuçlandı. Trendyol yönetimi ile tekrardan bir araya gelen işçi temsilcileri, görüşmelerde uzlaşmaya varıldığını duyurdu. 

TALEPLER KARŞILANDI

Görüşme sonrası yapılan yapılan düzenleme ile çalışanlara ‘alevli saatlerde’ mola hakkı verildi. Söz konusu saatler hafta içi 17.00 ila 22.00 saatleri arasında ve hafta sonu ise 15.00 ila 22.00 arasını kapsıyor.

Ayrıca, söz konusu saatlerde 60 paket kotasının getirildiği açıklandı. Yani işçiler 60 paketi saat sınırlaması olmadan ister bir haftada ister bir ayda teslim edebilecek.

Gökçeada Belediyesi'ne 'yolsuzluk' operasyonu düzenlendi! Gözaltı sayısı 6'ya yükseldi Gökçeada Belediyesi'ne 'yolsuzluk' operasyonu düzenlendi! Gözaltı sayısı 6'ya yükseldi

Konuya ilişkin Trendyol tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Trendyol Go taşıyıcı iş ortaklarımızın faaliyet modeli ile ilgili sizi bilgilendirmek isteriz.

Yeni faaliyet döneminde, Trendyol Go taşıyıcı iş ortaklarımızın hakedişleri, bir önceki yıla göre yüzde 120 artmıştır. Ocak 2022 döneminde bir saat taşıma faaliyeti gösteren bir iş ortağının hakedişi 45 TL iken, Ocak 2023 döneminde bir saat taşıma faaliyeti gösteren bir iş ortağının hakedişi yapılan yüzde 120 senelik artış oranı ile birlikte 100 TL seviyesine gelmiştir. 

Bir önceki artış dönemi olan Temmuz 2022 ile kıyasladığımızda ise, hakedişlerde yüzde 60 oranında artış gerçekleşmiştir. Ayrıca dün akşam gerçekleşen görüşmeler sonrasında yapılan artışla birlikte günde ortalama 8 saat faaliyet gösteren bir taşıyıcı iş ortağımızın aylık net kazancı 11,400 TL’ye  yükselmiştir. 

Ayrıca, iş ortaklarımızın açıklanan faaliyet modeline ilişkin görüşleri ve talepleri de kendileriyle bir araya gelerek hassasiyetle değerlendirilmiş ve gereken tüm aksiyonlar alınmıştır.

Trendyol Go taşıyıcı iş ortaklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.