“BU YAPILAN TERBİYESİZLİKTİR”

Ziyaretlerinin ardından gündeme dair açıklamalarda bulunan Özdağ, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün, sağlık ocaklarındaki levhalara Arapça ifadeler eklenmesi yönünde talimat verdiğini öne sürerek şunları söyledi: “Böyle bir rezalet olmaz. 40 yıldan fazla bir zamandır Almanya’da Türk işçileri gittiler, Alman ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Milyonlarca Türk var. Hiçbir Alman hastanesinde Türkçe yazı göremezsiniz. Biz, Suriyelileri Türkiye’ye geçici bir süre misafir olarak aldık. Devletimize ortak olarak almadık. Bu yapılan terbiyesizliktir. Bu yapılan Türk milletinin hukukuna da saldırıdır.”

Fizyoterapistler atama bekliyor! Fizyoterapistler atama bekliyor!

“BÜTÜN DENGELER BOZULDU”

“Zeytinburnu uzun yıllar özellikle Doğu Türkistan’dan gelen Uygur kardeşlerimizin öncelikle yerleştiği ilçelerin başında geliyordu. Burada çok güzel harmoni oluşmuştu. Ancak daha sonra son 10 senede başlayan ve Afganistan, Suriye başta olmak üzere iç savaştan geçen iki ülkeden gelen, kontrolsüz şekilde İstanbul ve Zeytinburnu’na gerçekleşen göç ile İstanbul’da, Türkiye’de olduğu gibi Zeytinburnu’nda da bütün dengelerin bozulduğunu gördük. İstanbullular, Zeytinburnu’nda yaşayan yurttaşlarımız artık kiraları karşılayamadıkları için, ev satın alamadıkları için memleketlerine dönmeye veya şehir dışına yönelmeye başladılar” diye konuştu.

“AFGANİSTAN’DAN, SURİYE’DEN TÜRKİYE’YE GELEN ŞEY; UYUŞTURUCU”

“Uyuşturucu aldı başını gitti. Afganistan’dan, Suriye’den Türkiye’ye gelen yükte hafif pahada ağır olan şey; uyuşturucu. Zeytinburnu’nda Haziran 2023 sonrasında Zafer Turizm’in tek yönlü Şam ve Kabil seferlerinin başlayacağı ana duraklardan birisi olacak. Daha önce Zeytinburnu’na birçok kez geldim en son gelişimde esnaf ziyareti sırasında görüm ki Türk halkı artık alışveriş yapamıyor. Neden? Çünkü ekonomik olarak takati kalmamış. Alışveriş edenlerin yüzde 60-70’inin yabancılar olduğunu söylediler.”