Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda daha motive edici haberler almaya başlayacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda daha motive edici haberler almaya başlayacağız

Meclis'te kabul edilen yeni düzenlemeyle birlikte vize işlemleri artık aracı şirketler yerine Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı tarafından yürütülecek. Bu değişiklikle birlikte vize gelirlerinin büyük bir kısmı devlet kasasına aktarılacak.

Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı kurulmasına ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, teklifin kabul edildiğini ve Genel Kurula sevk edildiğini duyurdu. Canbey, bu teklifin ilk imza sahibi olduğunu belirtti.

Canbey, gelişmeyi sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

"İlk imza sahibi olduğum “Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Kanunu” Teklifimiz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonumuzda kabul edilerek, Genel Kurula sevk edildi. Hayırlı olsun.

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu dış ilişkilerde en etkin şekilde hayata geçirmek üzere Dışişleri Bakanlığı’nın kurumsal kapasitesini daha üst seviyeye taşımaya ve daha donanımlı ve alanında uzman diplomatlar yetiştirmeye katkıda bulunmak amacıyla Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın kurulmasını amaçlıyoruz."

Kaynak: CNN Türk