Milyonlarca kullanıcıya sahip dünyanın en yaygın sosyal medya platformlarından X'in URL adresi değişti. 

Eski adı Twitter olan platforma artık "x.com" uzantısıyla giriş yapılıyor. Ancak kullanıcılar hala "twitter.com" URL adresinden de erişim sağlayabiliyor. Kullanıcılar "twitter.com" uzantısıyla giriş yaptıklarında otomatik olarak "x.com" adresine yönlendiriliyor.

X giriş sayfasının altında "URL'mizi değiştirdiğimizi size bildiriyoruz, ancak gizlilik ve veri koruma ayarlarınız aynı kalacaktır" mesajı karşılıyor.

Bahsi geçen URL değişikliği, X'in sahibi Elon Musk tarafından da bir paylaşım ile duyuruldu.

Twitter'ın adı ABD'li iş insanı Elon Musk tarafından satın alındıktan X olarak değiştirilmiş ancak uzun süre URL adresinde bir değişim olmamıştı. 

 X'in resmi hesabı, mobil uygulamaları ve “X Premium” (eski adıyla Blue) abonelikleri de dahil olmak üzere birçok unsur uzun bir süre önce yeni markaya geçiş yapmış olsa da, platformun URL'leri Musk'ın X'e geçişi resmen başlatmasından bu yana hep "twitter.com" olarak kalmıştı.

NASA'dan yeni keşif: Yaşam sanılandan çok önce başlamış olabilir NASA'dan yeni keşif: Yaşam sanılandan çok önce başlamış olabilir

X'in URL'leri geçen yılın Ağustos ayında değişmeye başladı. The Verge'nin haberine göre X’in iOS uygulamasının gönderileri paylaşmak için kullanılan link kısaltması "x.com" olarak değiştirilmişti.

Editör: Yudum Özel