Ankara'da yanlış sünnet edildiği iddia edilen 5 yaşındaki çocuk, tuvaleti gelir korkusuyla su içemiyor. Küçük çocuk, travma sonrasında yaklaşık 2 kilo verdi.

Ankara’da yaşayan Pelin T.,  5 yaşındaki çocuğunu özel bir hastanede sünnet ettirdi. Hastanede çocuğun herhangi bir problemi olmadığı ve operasyonun 10 dakika süreceği söylenerek 4 Temmuz'a randevu verdi.

"UYUŞTURMADILAR" İDDİASI

İddiaya göre operasyon başladığı andan itibaren ağlamaya ve “Hissediyorum, acıyor” diye bağırmaya başlayan çocuk, bütün ameliyat sürecini üzerinde bulunan tıbbi muayene lambasından anbean izledi.

Köyde panik: Yer altından esrarengiz sesler geliyor! Köyde panik: Yer altından esrarengiz sesler geliyor!

Annesinin ve kendisinin ısrarlarına rağmen tekrar uyuşturma işlemi yapılmayan operasyon, 1 saat sürdü. Operasyon sırasında, anne Pelin T.’nin iddialarına göre oğlu Y.Ç.’ye “Kes sesini”, “Hissetmiyor, yalan söylüyor” şeklinde hitap edildi.

Anne Pelin T.’nin operasyonun uzama sebebini sorması üzerine doktor, “Ufak bir kesik oldu annesi” diye cevap verdi. Annenin, çocuğunun penisine neden dikiş atıldığını sorması üzerine de derisinin yapışık olmasından dolayı dikiş atıldığı cevabı verildi.

"İDRARI GELİR DİYE SU İÇMİYOR"

Tüm süreçlerin ardından taburcu olan çocuğun acısı ise 21 gündür dinmiyor. Penisi iltihaplanan ve yaralarla kaplanan küçük Y.Ç., acı içinde ve çığlık atarak kanla karışık bir şekilde idrarını yapıyor.

Sünnetten bu yana 2 kilo veren 5 yaşındaki çocuk, tekrar idrarı gelir diye su içmeye korkuyor. Dehşeti yaşayan çocuk, korktuğu için kimseyi kendine dokundurmuyor.

Küçük çocuk, tüm bu süreçlerin ardından başka bir hekime götürüldü ancak iltihaptan dolayı kalıcı bir hasar kalıp kalmayacağı konusunda bir teşhis konulamadı.

Sünneti yapan doktor ise konuyla ilgili görüş vermek istemediğini dile getirdi.