Gaziantep Üniversitesi'nin yemekhanesinde çıkan yemeklerin içinden böcek çıktığını belirten öğrencilerin tepkilerini yatıştırmak için yemekhanede beraber yemek yemeye giden Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın'ın yemeğine hiç dokunmaması öğrencilerin gözünden kaçmadı.

Son dakika! Alibeyköy'de tramvay ile İETT otobüsü çarpıştı Son dakika! Alibeyköy'de tramvay ile İETT otobüsü çarpıştı

Gaziantep'te Gaziantep Üniversitesi'nin merkez yemekhanesinde son 1 aydır yemeklerin kalitesinin düşmesi, yemeklerden böcek ve kurt gibi haşereler çıkması dolayısıyla öğrenciler, 24 Ekim 2022 Pazartesi günü protesto düzenledi.

Yaşanan olayların ardından yemekhanede öğrencilerle buluşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu gün öğrencilerimle birlikte yemek yedik, onların yemeklerin kalitesi konusundaki görüşlerini ve varsa eleştirilerini aldık. Daha kaliteli yemek çıkarmak için sözleştik" ifadelerine yer verdi.

MASAYA OTURDU AMA YEMEK YEMEDİ

Haber Sol'da yer alan habere göre, Rektör Özaydın'ın ziyareti sırasında yemek yememesi öğrencilerin dikkatinden kaçmadı.

Rektörün sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde, önünde tabldot tepsisinin olmadığı görülüyor.

Yemeklerden böcek çıktığı iddialarının ardından öğrencilerin tepkilerini dindirmek için yemekhanede yemek yiyen Rektör Özaydın'ın yemek yememesi, öğrencilerin tepkisine neden oldu.