Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Dünya Ekonomik Forumu'nda yaptığı konuşmada 'Rus petrol ambargosu' çağrısında bulunarak, 'Rusya ile ticaret olmamalı' dedi.

İsviçre’nin Davos kasabasında 52 yıldır düzenlenen Dünya Ekonomik Forum (WEF) toplantısında konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski dikkat çeken açılamalarda bulundu.

Toplantıya video konferans yöntemi ile katılan  Zelenski 'Rus petrol ambargosu' çağrısında bulundu.

İsrail, Türkiye'de ekonomi ofisi açacak İsrail, Türkiye'de ekonomi ofisi açacak

Zelenski, Rusya'nın saldırganlığını durdurmak için yaptırımların daha da ileri gitmesi gerektiğini ve Rusya ile ticareti tamamen kesmesi gerektiğini söyledi.

Son dakika... Zelenskiden flaş ambargo çağrısı

PUTİN 'İSTENMEYEN KİŞİ' İLAN EDİLDİ

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), toplantıya Rusya’dan kimseyi davet etmedi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i istenmeyen kişi ilan etti.

Öte yandan İsviçre’nin Davos kasabasında Rusya tarafından kiralanan 'Rus Evi' adlı bina, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının ardından 'Rusya Savaş Suçları Evi' adıyla faaliyet göstermeye başladı. 

Ukrayna Sivil Toplum Örgütleri tarafından adı değiştirilen Rusya Savaş Suçları Evinde, Rusya’nın işlediği iddia edilen savaş suçları Dünya Ekonomik Forum toplantılarına katılanlara gösteriliyor.

Evde ayrıca Rusya’nın saldırılarından etkilenen Ukraynalılar, yaşadıklarını anlattı.