İstanbul Adliyesi'nde yaşanan terör saldırında çatışmanın ortasında kalarak hayatını kaybeden kişinin Dilfıraz Karataş olduğu ortaya çıkarken komşusu Osman Kadıoğlu onun için, "Bir akrabası vefat etmişti. Onun da mevlit yemeği vardı. Yemeğini yapmaya gitmişti. Zavallı kadıncağız oradaki çatışmanın ortasında kaldı" dedi.

9 ilde "Kafes" operasyonu: 37 gözaltı 9 ilde "Kafes" operasyonu: 37 gözaltı

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nın C Kapısı önünde meydana gelen terör saldırında 3'ü polis memuru olmak üzere 5 kişi yaralanmıştı. 2 saldırganın ölü olarak ele geçirildiği çatışmada yaralanan Dilfıraz Karataş isimli vatandaş ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

KAYBETTİĞİ BİR YAKINININ MEVLİT YEMEĞİNE GİDİYORDU

2 çocuk annesi Dilfıraz Karataş'ın Bağcılar'da ikamet ettiği adresine akrabaları ve komşuları taziye için gitti. Sokağa tedbir amaçlı polis ve sağlık ekipleri de sevk edildi. Olay hakkında konuşan Karataş'ın komşusu Osman Kadıoğlu, Karataş'ın adliyede bir işinin olmadığını ve kaybettiği bir yakınının mevlit yemeğine giderken çatışmanın ortasında kaldığını dile getirdi.

"MAHALLEDE ÇOK SEVİLEN VE SAYILAN BİRİSİYDİ"

Osman Kadıoğlu, "Bildiğimiz kadarıyla zavallı kadıncağız oradaki çatışmanın ortasında kaldı. Bir akrabası vefat etmişti. Onun da mevlit yemeği vardı. Yemeğini yapmaya gitmişti. Adliyede bir işi yoktu. Muhtemelen metrobüsten indikten sonra tesadüfi şekilde ablamız çatışmanın ortasında kaldı. Muhteşem birisiydi. Mahallede çok sevilen ve sayılan birisiydi.

"İYİ BİR ANNE, İYİ BİR KOMŞUYDU"

25 yıllık komşumuzdu. Bu zamana kadar daha kimsenin kalbini kırmadı. Güleç yüzlüydü. Çocukları bizim çocuklarımızla beraber büyüdü. İki tane çocuğu vardı. Onlar da yıkıldı şu anda. İyi bir anne, iyi bir komşu ve iyi bir ablamızdı. Allah rahmet eylesin" diye konuştu.