Fethiye açıklarında 19 düzensiz göçmen kurtarıldı, 30 göçmen yakalandı Fethiye açıklarında 19 düzensiz göçmen kurtarıldı, 30 göçmen yakalandı

Muğla Milas’a bağlı İkizköy’de bulunan Akbelen Ormanı’nda Limak ve IC Holding’in ağaçları kesmesi sonrası başlayan maden çalışmaları devam ediyor. Maden sahasında patlatılan dinamitler sebebiyle evlerinde çatlaklar oluşan, zeytinlik ve tarım alanları toz içinde kalan köylüler 3 gündür suya ulaşamıyor.

Evrensel’in haberine göre, İkizköy muhtarı Nejla Işık, bölgedeki su kesintisin hakkında, “Bahçe dikimi yapmak için aldığımız fideler kurudu. İnekler, koyunlar, hayvanlarımız susuz. MUSKİ’yi 3 gündür arıyoruz. Bize söylenene göre santralın deposundaki pompa arızalıymış. Bu işin peşini bırakmayacağız. İkizköy’ün su ihtiyacını acilen giderin” diye konuştu.

Belediye yönetimine, MUSKİ ve DSİ’ye seslenen Işık, sözlerine şöyle devam etti: “Yer altı sularımızı neden yok ediyorlar? Ne zaman uyanacağız ne zaman harekete geçeceksiniz? Yeter artık.” İçecek su bulmakta bile zorlandıklarını dile getiren İkizköylü Esra Işık da "Herkes kulağının üstüne yatmış” dedi.

Editör: Yudum Özel