Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç, son günlerde gündemden düşmeyen Fenerbahçe tartışmaları hakkında konuştu. Koç, Fenerbahçe'nin arkasında durdu.

Ali Koç, Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçında yaşanan gerginlik hakkında konuştu. Taraftarların "Vladimir Putin" tezahüratı olay olmuştu.

Konyaspor'dan Fenerbahçe maçı için TFF'ye 'İstanbul' başvurusu Konyaspor'dan Fenerbahçe maçı için TFF'ye 'İstanbul' başvurusu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Dinamo Kiev maçındaki 'Vladimir Putin' tezahüratıyla ilgili özür dilemeyeceklerini belirtti.

Fenerbahçe'de Yüksek Divan Kurulu toplantısı  yapıldı. Sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, kurulda konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'un gündemdeki tartışmalar için şunları söyledi:

Ukrayna’dan özür dilemeyeceğiz. Bunun sebebini de biraz sonra anlatacağım. Ukrayna Büyükelçisi’nin hadsiz söylemleri sonrasında o bizden özür dilemeli. Medyada her konumuza maydonoz olan rakip takım taraftarlarından etkilenmiş olmalısınız.

Bir camia var ki, yönetimi, başkanı, sporcusu kim olursa olsun bizim tarafa dokunmaktan kaçınmıyor. Her konumuza maydanoz oluyor. Biz, ayrıştırmayı değil, birleştirmeye odaklıyız. Bu ülkeyi ayrıştıran o kadar çok unsur var ki, futbol bunun başında gelmemeli.

20 saniyelik bir olaydan bahsediyoruz. 1. golde oldu, 2. gol ve maç sonunda olmadı. Yakışıksız bir tezahürattı. Niye oldu o tepki? Maç daha başlamadan, Türkiye’de eskiden top oynayan bir kalecinin eski kulübünün simgesini yaparak tribünleri germesiyle başladı.

Golü atan da yaptı. Bariz bir tahrik var. Bize yakışmadı yine de. Lucescu sonrasında yanına çağırdı ve oyuncusuna bağırdı, ona teşekkür etmek istiyorum.

Öte yandan, Ali Koç'tan önce söz alan, kulüp üyelerinden Cengiz Tokgöz ise 'Zelenski' sloganları attı.