Korkunç olay, Döşemealtı ilçesi Yeşilbayır Mahallesi'ndeki Halil Akyüz Huzurevi'nde yaşandı. Huzurevinde kalan 65 yaşındaki İ.S, dün gece, aralarında daha önce tartışma yaşanan bazı huzurevi sakinlerine bıçaklı saldırıda bulundu.

Tokat Valisi Hatipoğlu'ndan bağ evindeki patlama ile ilgili açıklama Tokat Valisi Hatipoğlu'ndan bağ evindeki patlama ile ilgili açıklama

Saldırı sırasında Selçuk Goncegül (73), Ali Serdar Batır (66) ve A.Ö. (74) bıçaklanarak yaralandı. İhbar üzerine huzurevine gelen sağlık ekipleri, Goncegül ve Batır'ın yaşamını yitirdiğini bildirdi. Yaralı A.Ö. ise hastaneye kaldırıldı.

Bıçaklı saldırının ardından kaçan İ.S, sabaha karşı ilçedeki Atatürk Caddesi'nde yürürken yakalanarak gözaltına alındı.

HAKKINDA ŞİKAYETLER VARMIŞ

Öğrenilenlere göre, yaklaşık 5 yıldır huzurevinde kalan İ.S'nin, hakkındaki şikayetler nedeniyle çıkışının yapılmasına karar verildiği, olaydan önce huzurevinden bugün çıkış yapmak üzere eşyalarını topladığı bildirildi.

Şüpheli İ.S, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İ.S, bu sırada "Neden öldürdünüz?" diye soran gazetecilere, "Huzurevi müdürü öldürdü. Beni bu hale getiren öldürdü. Ben öldürmedim, gidin ona sorun." yanıtında bulundu.

Şüpheli, hakimlikçe tutuklandı.

O ANLAR KAMERALARA YANSIDI

Korkunç olaya ilişkin İ.S'nin görüntüleri güvenlik kameralarına yansıdı.

Söz konusu kayıtlarda, koridora iki elinde bıçakla çıkan İ.S'nin, kendisine doğru gelen güvenlik görevlisini görüp peşinden gittiği, yere düşen görevlinin kalkıp kaçtığı görülüyor.

Ayrıca görüntülerde, şüphelinin huzurevinin merdivenlerinden inip kaçması da yer aldı.

Kaynak: AA