Bir ücretli öğretmen, ANKA Haber Ajansı mikrofonuna konuşarak sıkıntılarını dile getirdi. Sözlerinin sonunda gözyaşlarını tutamadı.

Özel okulda ücretli öğretmenlik yapan bir kadın, ANKA Haber Ajansı'na konuşarak sıkıntılarını dile getirerek hükümete seslendi:

Financial Times itiraf etti! Erdoğan'ın ne yapacağını bilemiyoruz! Financial Times itiraf etti! Erdoğan'ın ne yapacağını bilemiyoruz!

"Sektörün uzun süredir içindeyim. Bakanlarıma, milletvekillerime, bürokratlarıma sormak istiyorum. Hangilerinin çocukları özel okullar haricinde devlet okullarına gidiyorlar? Özel okullara milyarlarca para dökerken o öğretmenin aldığı maaşlardan haberleri var mı? Ay sonunu düşünen, kirayı düşünen, eğitimden başka düşünecek hayat gayesi olan öğretmenin bir dersteki verimi ne kadar olabilir? Bunu sorgulamalarını rica ediyorum."

"Bizler öğretmeniz, eğitimciyiz fakat ücretlendirmenin en alt kısmında kalan kesimiz"

"Bizler öğretmeniz, eğitimciyiz fakat ücretlendirmenin en alt kısmında kalan kesimiz. Bir yıldır anneyim. Pandemi döneminde full time çalıştım. Ama pandemi döneminde eksik yatan sigortalarım sebebiyle emzirme ödeneğimi dahi alamadım. Esasen işin ne kadar vahim olduğunu çocuğum olduktan sonra anladım. Maddi olarak asgari ücret olarak gösterip onun bile anlaştığın kısmını elden vererek, hiçbir şekilde eğitim ödeneği hakkımızı vermeyerek bizleri cumartesi pazar günleri hatta resmi tatil günlerinde dahi çalışmak zorunda bırakılarak biz bu mesleği sürdürmeye çalışıyoruz. Bez fiyatları mama fiyatları bile uçmuşken benim hak ettiğim şekilde her ay hatta her hafta et yemem, kuruyemiş yemem, doktor söylüyor emzirdiğin için yemek zorundasın diyor ama yiyemiyorum. Böyle bir hakkım yok." sözleriyle ekonomik sıkıntılarını anlattı.