Kira sözleşmelerinde yeni dönem başlıyor! Kira sözleşmelerinde yeni dönem başlıyor!

Trafik kurallarını ihlal eden ve ehliyetlerine el konulan sürücüler için gündemdeki en önemli konulardan biri "ehliyet affı'' Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamalar ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yaşanan son gelişmeler, binlerce sürücüyü yakından ilgilendirir hale geldi.

CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş, TBMM’deki konuşmasında ölümlü ya da yaralamalı kazaya karışmadan ehliyetlerine el konulmuş olan vatandaşlar için bir defaya mahsus olmak üzere ehliyet affının hayata geçmesi gerektiğini ifade etti.

Bektaş'tan,  ehliyet affı çağrısı

Bektaş, “300 bini aşkın yurttaşımızın trafik cezaları ve benzeri nedenlerden dolayı ehliyetlerine el konulmuştur. Bu 300 bini aşkın yurttaşımızın büyük bir çoğunluğunu ise taksi, dolmuş, otobüs ya da kamyon kullanarak yani şoförlük mesleğiyle hayatını kazanan kişilerden oluşmaktadır. Ölümlü ya da yaralamalı kazaya karışmadan ehliyetlerine el konulmuş olan bu yurttaşlarımız için bir defaya mahsus olmak üzere ehliyet affını hayata geçirmemiz gerekmektedir. Zira ehliyetini tekrar kazanmak adına Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimine katılması gereken yurttaşlarımız, İl Sağlık Müdürlüklerinin bu eğitimleri düzenli olarak yapmaması nedeniyle eğitime de katılım gösterememektir. Bu insanların mağduriyetini görmezden gelmemiz mümkün değildir. Bir defaya mahsus çıkaracağımız ehliyet affıyla başta şoförler olmak üzere yüzbinlerce yurttaşımızın önündeki engelleri kaldırmış olacağız” ifadelerini kullandı.