MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklama yapıyor. Bahçeli'nin konuşmasından başlıklar şöyle: 

"Millet bahçesinden fitne kazısına heves edenler yine kaybedeceklerdir. 

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nden yeni bir Gezi parkı kalkışması çıkarmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. 

Terör baronlarına tavizimiz dün olduğu gibi bugün de yoktur olmayacaktır. Bizim anlayışımıza göre her yüze gülen dost değildir. Biz konuştuk mu mertçe konuşuruz, adam gibi mukabele ederiz. Buna karşılık namertleri bilirizi, nankörleri görürüz.

Terörle mücadelemiz aynı şekilde zalimlerle, emperyalist canavarlıkla, Türkiye düşmanı mihraklarla mücadeledir.

Türkiye’nin, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine itirazı boşuna değildir. Bu ülkeleri temsil edenlerin ülkemize gelerek Türkiye’yi ikna gayretleri boşa emektir. Çünkü bu ülkeler samimi değildir, dürüst ve ilkeli duruştan bütünüyle mahrumdurlar.

İsveç yönetimi kendi başkentinde bölücü teröristlerin Türkiye aleyhtarı gösterilerine hala sessiz ve seyircidir.

Çürük tahtanın çivi tutmayacağı açıktır. Geçen hafta Türkiye’de muhataplarıyla müzakere masasına oturan İsveç heyetine aynı günde terörist Salih Müslim’i devlet televizyonuna çıkarıp konuşturacak kadar küstahtır, art niyetlidir.

Binali Yıldırım'dan çarpıcı enflasyon açıklaması! "Biz ne...." Binali Yıldırım'dan çarpıcı enflasyon açıklaması! "Biz ne...."

Saygı kayığını bilinmeden adamlığın kıyılığına nasıl ulaşılacaktır. Güvensizliğin demir attığı koylarda yan yana nasıl yürünecektir.

İsveç ve Finlandiya terörle arasına mesafe koymadan NATO’ya hangi yol ve vasıtayla girebilecektir?

Türkiye’nin hakkı, hukuku, egemenlik ve tarihsel çıkarları gözetilmeden, hepsinden önemlisi milli ilkelerine riayet ve hürmet gösterilmeden sözü edilen iki ülkenin NATO’ya girmesi hangi mantığa, hangi ahlaka sığabilecektir?

Bizim değerlendirmelerimize göre İsveç ve Finlandiya kırmızı kart cezalasıdır. Bu cezanın kaldırılması için PKK, PYD kınanmalı, Türkiye’nin iade talebinde bulunduğu teröristler derhal teslim edilmelidir."