Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'dan övgülerle bahsedince Sedat Peker'in tepkisini çekti.

İstanbul'da kira zammı kavgası: 13 yaralı İstanbul'da kira zammı kavgası: 13 yaralı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'dan hakkında övgü dolu sözlerle bahsetti. Perinçek, "Ben Mehmet Ağar'a kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım" dedi.

Doğu Perinçek, Şaban Sevinç'in YouTube kanalında konuştu. Perinçek, Sevinç'in programında Mehmet Ağar hakkında konuştu.

Sevinç'in, Doğu Perinçek'e Mehmet Ağar ile ilgili, "Vatansever ve sicili de kahramanlıklarla dolu" sözlerini hatırlatmasının ardından Perinçek, "Sayın Mehmet Ağar geçmişte aslanlar gibi PKK'yla mücadele etmiş, FETÖ'yle mücadele etmiş, bugünkü duruşu da milli olan ve emniyette de hep başarılı sicili olan bir devlet adamıdır" dedi.

"Mehmet Ağar'a Kefilim"

"Onun bugün Amerikan emperyalizmine, bugün FETÖ'ye, PKK'ya tavırlı olmasıyla ilgili ve ondan dolayı hedef alınıyor. Hedef alanlar da sicilleri bozuk adamlar. O nedenle ben Mehmet Ağar'ı savunuyorum ve kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım."

Sedat Peker'den Tepki

Doğu Perinçek'in Mehmet Ağar hakkındaki sözlerine Sedat Peker'den tepki geldi. Peker, paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Danışmanı Emre Olur'un Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Peker, "Çakma doğu; Ergenekon soruşturmalarının tamamı sesli ve görüntülü kayıt altındaydı. fetullah gülen’e bir kere selamımı oradan bulup yayınlarsan ben şerefsizim, eğer yayınlamazsan sen kahpesin, namussuzsun, köpeksin, şerefsizsin, aşağılık itsin. Daha doğrusu sen hepsisin.

Ulan çakma doğu, ulan ülkücü katili, Beykoz Trafik Şubey’i ara, o tarihte Beykoz’da çıkan bütün araç plakaları FG imiş. Onu da bir arkadaştan öğrendim. Sen gerçek bir namussuzsun, abdullah öcalan’ın kankasısın.