İmam Hatip Liselilere yönelik sözleri nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ünlü şarkıcı Gülşen'den yeni hamle.

Survivor Nisa ve Ogeday neden ayrıldı? Survivor Nisa ve Ogeday neden ayrıldı?

Sabah'tan Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre, "Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle Cuma günü halkın karşısına çıkacak olan Gülşen Çolakoğlu'nun avukatı Emek Emre yargılamanın yapılacağı İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'ne savunma içeren dilekçe sundu.

VİDEOYU YAYDIKTAN SONRA HESABINI KAPADI

Şarkıcı Gülşen'in avukatı Emek Emre mahkemeye sunduğu dilekçede, suça konu sözleri Gülşen'in ekibinden Miraç Çelenk'e söylediğini, Çelenk ve başı sonu kırpılmış videoyu TikTok'ta yayınlayan Emre A.'nın mahkemede tanık olarak dinlenmesini istedi.

Dilekçede videoyu yayınladıktan sonra Gülşen'e başlatılan linç kampanyası hedefe ulaştığında Emre A.'nın hesabını kapattığı belirtildi.

Aynı zamanda Emre A. hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

ADLİ KONTROLLER KALKSIN

Yargılamaya konu olan Gülşen'in söylemini sahne arkadaşı Miraç Çelenk'e söylediği kendisinin savunma tanığı olarak çağrılması istendi.

Dilekçede delillerin toplanmasına karar verilmesi istenerek, Gülşen'in sorgusunun ilk duruşmada yapılması halinde aleyhine uygulanan tüm adli kontrol tedbirlerinin kaldırılarak, yargılamanın kalanında duruşmalardan vareste tutulması istendi.