09.09.1999 sonrası çalışmaya başlayan vatandaşlar, taleplerini yetkililere daha güçlü bir sesle duyurmak adına Emeklilikte Tarihe Takılanlar Derneği'ni (ETTDER) kurdu. Seçim öncesi bu mağduriyetin giderilmesi için birçok mecrada yetkililere seslenmeye ve mağduriyetlerini duyurmak için çalışmaya devam ediyorlar.

Ekonomist Soydan uyardı: Kredi kartı borçlarınızı hemen ödeyin! Ekonomist Soydan uyardı: Kredi kartı borçlarınızı hemen ödeyin!

Resim

Ettder Adil Kademeli Emeklilik dosyasını Cumhurbaşkanı başdanışmanına verdi 

Adil Kademeli Emeklilik Cumhurbaşkanımızın masasında olacak diyen dernek, sosyal medya hesabından şu şekilde duyurdu: 

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Genel Başkanı Fuat Bodur ev sahipliğinde, Doğu ve Güneydoğu illeri STK temsilcilerinin katılım sağladığı programda Emeklilikte Tarihe Takılanlar Derneği (ETT-DER) Başkanımız Sayın Filiz Konca da yer aldı. Toplantıya katılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başdanışmanı Sayın Ahmet Selim Köroğlu’na , 7438 sayılı kanun kapsamı dışında bırakılan, Emeklilikte Tarihe Takılanların yaşadığı mağduriyeti ve buna çözüm olacak önerilerimizi istişare ettik. Sayın Başdanışman, dosyamız hakkında geniş kapsamlı yaptığımız sunumun ardından; dosyamızı Cumhurbaşkanımıza bizzat ileteceğini, dosyamızın sunumunu bizzat kendisinin yapacağını defaatle belirterek, bizi onure etmiştir. Sayın Başdanışmanımızın, samimi yaklaşımı, içtenlikle taleplerimizi dinlemesi ve dosyamızı Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğini tekraren söylemesi ; gönül kırgınlığımızın, derin üzüntümüzün bir nebze de olsa tesellisi olmuştur. Bizler ETT’liler olarak umudun yeşermesi için sürecin takibini elbette yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanı Başdanışmanımıza gösterdikleri yakınlık, ilgi ve nezaketten dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz.''