EYT ne zaman Meclis'e gelecek? diye merak edenler her açıklamada biraz daha heyecanlanıyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, EYT düzenlemesinin Meclis'e geliş tarihiyle ilgili bilgi verdi. Peki EYT'de yasal süreç ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Çelik, milyonlarca EYT'linin merak içinde beklediği soruyu yanıtlayarak düzenlemenin ne zaman yasalaşacağı konusunda konuştu.

EYT NE ZAMAN YASALAŞACAK?

Çelik, "seçim bekleniyormuş veya seçimden sonraya kalacakmış gibi bir şey söz konusu değil, irade ortaya çıkmıştır. Herkes müsterih olsun. Şubat, en geç mart ayı içinde sonuca ulaşılacaktır." ifadelerini kullandı.

SEÇİM TARİHİ NE ZAMAN?

Altın almak isteyenlere uzman isimden kritik 15 Şubat uyarısı! Altın almak isteyenlere uzman isimden kritik 15 Şubat uyarısı!

Çelik, seçim tarihi hakkında da açıklamalarda bulunarak "Daha önceki açıklamamızda seçim tarihin biraz öne çekilmesi konusunda çalışmalar yapıldığını söylemiştim. Erken seçim gibi değil ama seçim tarihinde bir değişiklik söz konusu olacak." dedi.

HÜDA PAR CUMHUR İTTİFAKI'NA KATILACAK MI?

Cumhur İttifakı'na yeni bir partinin katılıp katılmayacağı konusunda da konuşan Çelik, "Cumhur İttifakı, milletimiz için ortaya çıkmış bir iradedir. HÜDA PAR ile görüşmeler gerçekleşti. Arkadaşlarımız görüşmeye devam ediyor. Henüz sonuçlanmış bir şey yok." ifadelerini kullandı.