ALİ ÇETİN / İŞÇİ HABER 

Fenerbahçe'de sezon sonu yapılacak olan başkanlık seçiminde flaş gelişmeler yaşanacak ve kongre geniş yankı uyandıracak. 

4 kupa hedefiyle başlanan sezonda 3'ünün yitirilmesi ve ligde de şampiyonluk şansının mucizelere kalması Fenerbahçe taraftarını çileden çıkarttı. 

ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN İLK İSİM SADETTİN SARAN OLDU

Fenerbahçe'de sezon sonu yapılacak olan seçimde aday olduğunu açıklayan ilk isim Sadettin Saran oldu. Sezon başından beri çalışmalarını yürüten Saran, geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında daha önce de vurguladığı gibi ''Ali Koç aday olacaksa ben çekileceğim!'' ifadelerini kullandı. 

SADOSARAN

Fenerbahçe'de her zamanlık başkanlık hedefi olduğunu belirten Saran, sezon başında Ali Koç'un ''Aday olmayacağım, hazırlan'' demesinin ardından adaylığını açıklamıştı. Ancak Ali Koç'un adaylığına dair kesin kararını vermemiş olması Saran'ı da düşündürüyor. 

Fenerbahçe'de Sadettin Saran, Ali Koç aday olduğu zaman çekilecek ve seçime Ali Koç girecek. 

ALİ KOÇ ADAYLIĞINI AÇIKLAMAYA HAZIRLANIYOR

Fenerbahçe'de 6 sezondur görev yapan Ali Koç, 3. dönemi için hazırlığa başladı. 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sezon başında ve devam eden süreçte aday olmayacağını sıklıkla vurgulamıştı.

ali koç

İskoç basını Fenerbahçe'deki ayrılığı duyurdu: Kabusu sona erecek İskoç basını Fenerbahçe'deki ayrılığı duyurdu: Kabusu sona erecek

Başkan Ali Koç, 17 Mart'ta Trabzon'da yaşanan olaylardan sonra fikrini büyük ölçüde değiştirmiş daha sonrasında da sık sık adaylık sinyali vermişti. 

Yeni ekibini şekillendiren Ali Koç, değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Güçlü bir yönetim kurulu ile yoluna devam etmek isteyen Ali Koç. yeni dönemde Acun Ilıcalı'yı ekibine dahil etmeye hazırlanıyor. 

Fenerbahçe'de her zaman potansiyel aday olan Acun Ilıcalı, adaylık için gereken süreyi henüz tamamlayamadı. Ilıcalı, yönetime girip başkanlık için tecrübe kazanmak istiyor.

Acunılıcalı

Ali Koç'un yeni yönetiminde Selahattin Baki'nin olması beklenmiyor. 

AZİZ YILDIRIM KARARINI VERDİ

Fenerbahçe'de 20 yıl başkanlık yapmış olan Aziz Yıldırım'ın aday olup olmayacağı merak konusuydu. 

20 yıl başkanlık yapmış olan Aziz Yıldırım, 2018 yılında yapılan kongrede Ali Koç'a büyük oy farkıyla kaybetmişti. 

Son olarak Nisan ayında yapılan YDK seçiminde Aziz Yıldırım'a yakınlığıyla bilinen Şekip Mosturoğlu, galip gelmişti. 

aziz yıldırım

Güçlü bir yönetim ile adaylığını açıklamayı planlayan Yıldırım, ekibini oluşturuyor. Aziz Yıldırım, çevresine tarihin en iyi yönetimiyle geleceğini söyledi. 

X1080

Aziz Yıldırım ekibine Nihat Özdemir'in kızı Ebru Özdemir ve Cenk Başak'ı da dahil etti. 

KONGREDE NELER YAŞANACAK?

Haziran ayında yapılacak olan kongrede Fenerbahçe camiasını büyük sürprizler bekliyor. 

Fenerbahçe'de önümüzdeki günlerde Ali Koç'un adaylığını açıklaması bekleniyor. Bu durumda çekileceğini söyleyen Sadettin Saran da geçmiş dönemlerde Aziz Yıldırım ile yaşadığı gerginlikten dolayı Ali Koç'u destekleyecek. 

5Af802F561361F23344161Fd

Fenerbahçe'de tıpkı 2018 yılında olduğu gibi Aziz Yıldırım-Ali Koç rekabeti yaşanacak. 

Yaklaşlık 30 bin kongre üyesinin oy kullanacağı seçimde ne olur bilemeyiz ama Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un tekrar rakip olarak yarışacakları net olarak gözüküyor.

Editör: Ali Çetin