Gaziantep Valiliği, sosyal medyada paylaşılan ve Gaziantep'te Suriye uyruklu 8 yaşında 2 çocuğun evlendirildiği düğün görüntülerinin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

8 yaşında 2 çocuğun evlendirildiği düğün görüntüleri sosyal medyada çocukların Suriyeli olduğu ve düğünün Gaziantep'te yapıldığı notu ile paylaşılmıştı.

Sosyal medyada tepkiye yol açan görüntüler üzerine Gaziantep Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada görüntülerin geçen yıl paylaşıldığı ve Türkiye ile ilgisi bulunmadığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Gaziantep Şehir Hastanesi açılıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Gaziantep Şehir Hastanesi açılıyor!

"Sosyal medyada bazı hesaplardan 8 yaşında iki çocuğun evlendirildiği düğün görüntüleri paylaşılmış, görüntülerin Gaziantep'te yapılan bir düğünde çekildiği iddia edilmiştir.

Yapılan incelemede bahse konu görüntülerin yurt dışında daha önce yapılan bir düğünle ilgili 2023 yılında paylaşıldığı, görüntülerin başka ülke vatandaşlarına ait olduğu, ülkemizle herhangi bir bağlantısının olmadığı anlaşılmıştır."