Zonguldak'ta düğün sırasında damada şoku yaşattılar. Düğünü hamile bir kadının basmasıyla başlayan olay ilk başta tedirgin ederken sonra tebessüm ettirdi. İşte pes dedirten o olayın ayrıntıları...

Kentte mühendis olarak görev yapan, aynı zamanda tiyatroyla ilgilenen Aykut Gümüştaş ile Beyza Uzgören, düğünün yapılacağı Zonguldak Polisevi'ne geldi.

Düğün sırasında mekanı basan hamile görünümlü kadın "Aykut bana bunu nasıl yaparsın" diyerek bağırmaya başladı. Bu sırada gelin, damat ve davetliler kısa süren bir şok yaşadı.

Oyuncu arkadaşlarını tanıyınca yaşananların gösteriden ibaret olduğunu anlayan damat, durumu Uzgören ve salondakilere anlatınca herkes rahat nefes aldı.

Dumlupınar, daha sonra karnından üzerinde takı bulunan "Bir yastıkta kocayın" yazılı yastık çıkararak geline hediye etti.

"YAŞAMIN KENDİSİ TİYATRO"

Yönetmen Erhal Koltuk, gazetecilere, seyircinin çok şaşırdığını, sonrasında işin keyfinin ortaya çıktığını belirterek, "Tiyatro, bizim yaşam biçimimiz. Oyunculuk sadece sahnede değil, yaşamın kendisi tiyatro. Bulduğumuz her fırsatta değerlendirmeye çalışıyoruz." dedi.

Oyuncu Dumlupınar da arkadaşlarını çok sevdiğini dile getirerek, bir tiyatrocunun düğününde mutlaka mizah olması gerektiğini söyledi.

Güneş sizi aldatmasın! Sağanak yağış geliyor Güneş sizi aldatmasın! Sağanak yağış geliyor

Sadece takı takıp gitmenin kendilerine yakışmayacağını ifade eden Dumlupınar, "Böyle bir yastık aklıma geldi. Yastığa takımızı taktık. Tepkileri de düşündük. Allah korusun, ciddi rahatsızlıklara da yol açabilirdik. Gelinin annesi ve babasını çağırdık, onlardan izin istedik. Sonucun tatlıya bağlanacağı üzerine böyle bir oyun oynadık. Bizi tanıyınca eşine telkinlerde bulundu. Çok da hoşgörülüydüler." diye konuştu.

Evlenen çift ise hediye edilen yastığı ömür boyu saklayacaklarını ifade etti.