Geçtiğimiz yıl 6 Şubat'ta merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler 53 bin 537 kişinin canını aldı. Türkiye, vefat eden ve yaralanan vatandaşlarımızın acısıyla sarsıldı. 7 günlük milli yas ilan edilen ülkemizde Ahbap Derneği’nin kurucusu Haluk Levent depremzedelere yaptığı yardımlarla ve gösterdiği çabayla takdir toplamıştı. 

Asrın Felaketi'nin ilk yıldönümünde de ünlü sanatçı Haluk Levent'ten duygu yüklü bir paylaşım geldi.

Zafer Partisi Antalya'da belediye başkan adaylarını tanıttı Zafer Partisi Antalya'da belediye başkan adaylarını tanıttı

"ACIMIZ HALA TAZE"

Levent yaptığı paylaşımda şu satırlara yer verdi: 

"1 yıl önce; 6 Şubat 2023'te tüm ülkemizin yüreği birlikte sallandı. Kahramanmaraş merkezli bu doğal afet, milyonlarca hayatımızı, şehirleri, binaları, anıları, umutları ve gelecekleri alt üst etti. Bu büyük felakette nice insanımız, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız yarım kalan hikayeleriyle dünyadan ayrıldı. Acımız hala taze! Onları bugün anmak, sadece adlarını saygıyla yad etmek olmamalı, onların hayallerini sürdürmemiz, onlardan kalanlarla dayanışmayı hiçbir zaman bırakmamız, onlar için, birbirimizin kıymetini bilerek ve birbirimize daha çok bağlanarak yaşamamamız gerek.”

Haluk Levent: Bölgeye kimse gönüllü gelmesin, yarardan çok zararı  olabiliyor - Son Dakika Magazin Haberleri | N-Life

"SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI"

“Bu bağı diğer afetlerde olduğu gibi 6 Şubat depreminin hemen ardından da gördüm; Türkiye'nin dört bir yanından, yüreklerindeki sarsıntıyı hisseden herkes, elinden gelen her desteği sunmak için harekete geçti. Arama kurtarma ekipleri, ilk andan itibaren enkaz altında kalan kardeşlerimizin yardımına koştu. Gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımız, yaraları sarmak için seferber oldu. Ülkenin her yerinden ve dünyadan gönüllüler, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlarımız, şirketler ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için canla başla aylarca, gece gündüz çalıştı. Yaralarımızı sarmak için desteklerini sunan tüm dünyadan insanlara kişisel olarak minnetle teşekkür ediyorum.”

"EN ZOR ZAMANLARDA BİLE UMUDUMUZU KAYBETMEDİK"

“İçimizdeki yardımlaşma, dayanışma ruhunu bugüne dek defalarca sahada görmüş, yaşamış biri olarak inanıyorum ki hep birlikte yeniden yuvalar inşa edeceğiz, parklarımızda, okullarımızda çocuk sesleri yankılanacak, yıkıntıların içinden büyük umutlar yeşerteceğiz. Türkiye olarak en zor zamanlarda bile umudumuzu kaybetmedik. Tarih boyunca nice zorlukların üstesinden birlikte geldik. Yeter ki bu afeti, afetlerdeki kırılganlıklarımızı, kaybettiklerimizi unutmayalım, afetten etkilenen tüm insanlarımızla dayanışmayı hiç bırakmayalım. Tüm kaybettiğimiz canların anısı önünde saygıyla eğiliyor, yakınlarının acısını en derinden paylaşıyorum. Hepimizin başı sağ olsun.”