İstanbul Esenyurt'ta yakınlarının rahatsızlığı için acile gelen kişilerin bağırması sonrasında 'sessiz olun' diye uyaran güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan saldırısıya uğradı. Boynundan bıçaklanan Okudan kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Akşam 18.20 sıralarında Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi'nde yaşanan olayda yakınlarının rahatsızlığı için acile gelen kişiler bağrışmaya başladı. Güvenlik görevlisi, hasta yakınlarını 'sessiz olun' diyerek uyardı. Uyarıya sinirlenen hasta yakını Çetin K. dışarıda bulunan motosikletten ekmek bıçağını alıp güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan'ı boynundan bıçakladı.

Ağır yaralanan güvenlik görevlisinin ilk müdahalesi acil serviste yapıldı. Daha sonra güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan özel bir hastaneye sevk edildi. Olay sonrasında hastane bir süre kapatılırken, geniş güvenlik önlemleri alındı.

Şehit Astsubay Yusuf Ataş'ın vasiyeti yürek burktu Şehit Astsubay Yusuf Ataş'ın vasiyeti yürek burktu

1,5 AY ÖNCE EVLENMİŞTİ

Özel bir hastanede tedavi altına alınan güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Güvenlik görevlisini bıçaklayan şüpheli Çetin K. ve Mazlum B. gözaltına alınırken, olayda kullandıkları bıçak da ele geçirildi. Öldürülen Tuğrul Okudan'ın 1,5 ay önce evlendiği öğrenildi.