Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, hastanenin önceliğinin hasta güvenliğini sağlamak olduğu aktarılarak hastane ve çalışanları hakkında bazı sosyal medya platformlarında paylaşılan video ve yazışmaların gerçeği yansıtmadığının altı  çizildi.

AK Parti'den açıklama geldi: Başıboş köpekler uyutulacak mı? AK Parti'den açıklama geldi: Başıboş köpekler uyutulacak mı?

"TÜM TIBBİ TEDBİRLER ALINMAKTADIR"

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Hastane çevresinde bulunan kedi, köpek gibi hayvanların özellikle hastane acil servis, yatan hasta servisleri ve ayaktan hasta birimlerine girişi, hasta sağlığını tehlikeye atacağından engellenmektedir. Aksi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca hastanemiz Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şafak Kaya, Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı olarak görevine devam etmekte olup hakkında başlatılmış herhangi bir soruşturma da bulunmamaktadır. Hayvanların hastane yerleşkesinde veya binasında barınması ile ilgili izin verildiği ve bir barınak oluşturulduğu yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu hususta hastane enfeksiyonlarını önleme koşullarının gerektiği tüm tıbbi tedbirler alınmaktadır. Ayrıca konu ile ilgili Bakanlıktan herhangi bir yetkili tarafından farklı bir talimat verilmesi de söz konusu değildir."

(Kaynak:AA)

Editör: Öznur Kaya