Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD vatandaşları uyardı. Sağanak yağışlar bugünden itibaren Marmara ve Karadeniz Bölgelerinde etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde 3 Eylül Cumartesi 2022 tarihli hava durumu raporunu yayımladı. Uzmanlar, Marmara Bölges'inde başlaması beklenen yağışların birçok bölgede olumsuz etkilere yol açabileceğini belirtti. 

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Bugün ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Manisa, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yine yeni yeniden sağanak yağış Yine yeni yeniden sağanak yağış

HEM METEOROLOJİ UYARDI HEM AKOM

Rüzgarın, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AKOM'dan yapılan açıklamada bugün başlayacak kuvvetli rüzgar ve sağanak geçişlerinin çarşamba gününe kadar devam edeceği belirtildi.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU