31 Mart’a yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Parti'nin Sivas Belediye Başkan adayı gösterilen Mehmet Ceylan, sağlık kouşllarını gerekçe göstererek adaylıktan çekildiğini açıkladı. 

Cevdet Yılmaz: Altınok iddialı projelerle geliyor Cevdet Yılmaz: Altınok iddialı projelerle geliyor

Partisinin il binasında basın mensuplarına konuşan Ceylan, "Geçirdiğim kalp krizi nedeniyle Sayın Meral Akşener’in de iznini alarak bu kutsal görevimden çekilmek zorunda kaldım" ifadelerini kullandı.

Ceylan açıklamasında; "Cumhuriyet'in temelini Sivas'ta attık’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak için yola çıktım. Bu kutsal duyguları ömrüm boyunca hep yüreğimde taşıdım ve yaşattım. Benim büyük hayallerim vardı: Sivas'ı sanayileşmiş, modern bir bilim şehri yapmak. Tarım ve hayvancılığa dayalı Anadolu'nun lider şehri yapmak. Sivas'ı göç veren değil, göç alan bir şehir yapmak. Bütün bu hayallerimi gerçekleştiremeyeceğim için çok üzgünüm" değerlendirmesinde bulundu.

MEHMET CEYLAN'DAN KARAMOLLAOĞLU HAKKINDA DİKKAT ÇEKEN İFADE

Mehmet Ceylan, tanıtım toplantısında eski Sivas Belediye Başkanı olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için 'soysuz' ifadesini kullanması sebebiyle krize neden olmuştu. İYİ Parti Genel Başkanı'nın bu ifade sırasında gülümsemesi ise dikkat çekmişti.

Ceylan, söz konusu toplantıda, "Sayın Genel Başkanım, Temel Karamollaoğlu diye bir şahıs var, o burada daha 2. veya 3. ayı, 'Cumhuriyet burada kuruldu burada yıkılacak' dedi. Bu soysuzluk değil de nedir? Bana diyorlar ki bu kadar sert konuşma. Nasıl konuşmayayım? Vallahi, billahi ipe de gitsem konuşacağım Sayın Genel Başkanım. Başınıza bela açmam inşallah" diye konuşmuştu.