CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında Nurettin Canikli hakkında önemli iddialarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Grup Toplantısı'nda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli hakkında iddialarda bulundu.

Kılıçdaroğlu şu açıklamaları yaptı:

İmamoğlu'ndan Yuvanidis'e yangın tepkisi: 'Gücünüz yetmez' İmamoğlu'ndan Yuvanidis'e yangın tepkisi: 'Gücünüz yetmez'

"Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bir yakınını getirip Boydak  holdinge kayyum olarak atıyor. Boydak Mobilya sektöründe bir dünya markası kabul edelim. Boydak Mobilya sektöründe bir dünya markası kabul edelim. Atıyor oraya bir süre sonra diyorlar ki bizim yurtdışında bir depo yapmamız lazım. Almanya'da depo var. Hayır diyorlar depoyu slovakya'da yapmamız lazım diyorlar. Oraya dünyanın parasını gönderiyorlar. 20 bin avro gönderiyorlar. Bu deponun sahibi Aytunç Laçiner aynı zamanda kayyum Nurettin Canikli'nin atadığı. Bu para da ortada yok adam da. Ama Canikli hiç konuşmuyor. Buradan Canikli'ye sesleniyorum. Niye konuşmuyorsun sen? Bu adamı neden koruyorsun sen? Daha vahim birşey, hani dersiniz ki iktidara gelince bunun hesabını sorarız. Bir kanun getirdiler. Bunu Kayseri Milletvekilimiz Çetin Arık, Binali Yıldırım'a soruyor. Nedir bu olay? diye. Bugüne kadar cevap verilmiş deği. Meclis başkanı da duysun. Binali Yıldırım bu sorua cevap vermediyse TBMM'yi tanımıyor demektir. Onu tanımıyorsa seni de tanımıyor demektir. Seni tanımıyorsa o zaman işimiz var demektir. Aynı şekilde Fuat Oktay'a soruyor. Ordan da tık yok. Ya bunların hepsi bu yolsuzluğun ortağı ve üzerine gidemiyorlar cesaretle. Üzerine gitseler cevap verirlerdi. Biz yolsuzluklara karşıyız. Kul hakkı yemeyiz. Kim yolsuzluk yaptıysa üzerine yürürüz. Meraklanmayın. diye bir yazı yazmaları lazım."