Uzun süredir kamu kurumlarında kadrolu memur olarak görev alan öğretmenler 10 yıllık bekleyişlerinin son bulmasını ve yasal düzenlemelerle atanmayı istiyor. 

Memur Öğretmenler Platformu altında bir araya gelen öğretmenler kadro için mücadele ediyorlar.

Platformun sosyal medya hesabından paylaştığı yazı şu şekilde:

Bağ-Kur tescil konusu TBMM'de! 20 yılı aşkın mağduriyetlerinin telafisini istiyorlar Bağ-Kur tescil konusu TBMM'de! 20 yılı aşkın mağduriyetlerinin telafisini istiyorlar

"Memur Öğretmenler Platformunun Sayın Cumhurbaşkanımızdan Beklenti ve Talepleri:

1. Kamu kurumlarında öğretmenlik diplomasına ve yeterligine sahip memurlar 657 DMK gereği ve Anayasanın AYMBASKANLIGI ilgili maddeleri ile 31.08.2012 MEB atama ve yer değiştirme yönetmeliği mağduriyetinin kaldırılmasını istiyoruz.

2. Hazine ve MaliyeBakanı Sayın Mehmet ŞİMŞEK'in tasarruf tedbirleri çerçevesinde eğitimini aldığımız iş olan öğretmenlik mesleğini icra etmek istiyoruz.

3. Eğitimciler Birliği Sendikasından gelecek destek ile ülkemizin her yerinde mesleğimizi ilk günkü heyecanla yapmaya hazırız.

4. Danıştay İdari Mahkeme'sinin "Eğitimini aldığımız işi yapmamızın ülkemizin ve nitelikli işgücü israfını engelleyeceği elzemdir" kararına istinaden asıl mesleğimizi yapmak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım ve Değerli Yetkililer bu talepler çerçevesinde Memur Öğretmenler Platformuna desteğinizi arz ve talep ediyoruz."

Resim

Resim

Resim

Editör: Zeynep Peksoy