Cemal Metin Avcı tarafından vahşice katledin Pınar Gültekin davasında yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye, Pınar Gültekin'i konuşuyor...

Nisa imajını yeniledi! Yorum üzerine yorum yağdı Nisa imajını yeniledi! Yorum üzerine yorum yağdı

Bir kişiye karşı yapılmış haksızlık, bütün insanlığa karşı yapılmış haksızlık demektir. Türkiye'de bir kadın canice katledildi ve zanlı yargılandığı davada 'haksız tahrik indirimi' aldı.

Haksiz tahrik indirimiyle 23 yıla düşürülen cezaya, sosyal medyadan tepki yağdı. Cani hakkında açıklanan gerekçeli kararda, "Yakma fiili eziyet çektirmeye yönelik değil" ifadeleri kullanıldı.

"Olay medyatikleştirilmeye çalışıldı"

Bir diğer yandan mahkeme, vekillerin taleplerinin reddilme nedenini ise "Olay medyatik zemine çekmeye yönelik olduğu" gerekçesiyle açıkladı.

Mahkemenin gerekçesi

Açıklamanın geri kalanında ise şu ifadeler aktarıldı;

“Sanığın maktule yönelik yakma fiilini gerçekleştirmedeki amacının eziyet çektirmeye yönelik olmayıp maktulün cesedini yok ederek yakalanmaktan kurtulma ve suç delillerini yok etmeye yönelik olduğu gözetildiğinde mahkeme sonuç cezaya etkisi olmamakla birlikte koşulları oluşmadığından söz konusu unsurun somut olayda gerçekleşmediğini kabul etmiştir”