Suudi Arabistan Finans Bakanı Muhammed Al Jadaan, Türkiye hakkında küstah bir ifade kullandı. Bakan Al Jadaan, Türkiye, Pakistan ve Mısır gibi, "savunmasız" ülkeleri desteklemeyi sürdüreceklerini belirtti.

Suudi Arabistan'ın Finans Bakanı Al Jadaan, Davos'ta yaptığı açıklamada Türkiye'yle ilgili haddini aşan bir ifade kullandı.

İfadelerini tartmadan konuşan Suudi Bakan; Türkiye, Pakistan, Mısır gibi, "savunmasız" ülkeleri desteklemeye devam edeceklerini belirterek, "Bu ülkelere ciddi yatırımlar yapıyoruz ve yatırımlara devam etmek için fırsat kolluyoruz" diyen Al Jadaan, "istikrar getirmek çok önemli." dedi. 

SUUDİ ARABİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE 5 MİLYAR DOLAR

ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararını açıkladı

Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı, 22 Kasım’da Türkiye Merkez Bankası’na 5 milyar dolar yatırmak için görüşmelerde sona yaklaştıklarını açıklamıştı. Açıklamadan birkaç gün sonra Körfez ülkesinin Ticaret Bakanı, Türkiye'ye gelmişti. 

ÇİN'E ÖVGÜ

Suudi Finans Bakanı, Çin ile, "stratejik" ilişkilerinden memnun olduklarını, kendileriyle çalışmak isteyen Avrupa ülkelerinin yanı sıra dünya üzerinde her ülkeyle benzer bir ilişki kurmak istediklerini sözlerine ekledi.