EYT düzenlemesi Meclis'e sunuldu ancak düzenlemenin 8 Eylül 1999 sonrasını kapsamaması 2000 sonrası SGK girişi olan vatandaşların birkaç gün yüzünden emekliliklerinin 17 yıl uzamasına neden oldu.

2000 sonrası SSK'lılar bir kesimin mağduriyeti giderilirken kendi sorunlarının görmezden gelinmesine karşı çıkmaya devam ediyor. Başta sosyal medya olmak üzere birçok mecrada yetkililere seslenen mağdurlar çocuk yaştan beri çalışmalarının karşılığının emeklilikle sağlanması için canla başla mücadele ediyor. 

Vatandaşlar 8 Eylül 1999 düzenlemesini birkaç günle kaçırmaları sonucu emekliliklerinin çok daha fazla uzamasına karşı çıkıyor. 

EMADDER 2000 sonrası SGK'lılar için Meclis'e gidecek! EMADDER 2000 sonrası SGK'lılar için Meclis'e gidecek!

8 Eylül 1999’dan sonra işe başlayan ve 25 yılı dolduran milyonlarca vatandaş, “Peki biz ne olacağız? Yıllarca emekli olmayı mı bekleyeceğiz, bu eşitliğe aykırı değil mi?” diye soruyor.

9.9.1999 sonrası çalışmaya başlayan vatandaşlar, taleplerini yetkililere daha güçlü bir sesle duyurmak adına Emeklilikte Adalet Derneği'ni kurdu. Seçim öncesi bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyor. Twitter'da etkinlik düzenleyen vatandaşlar yetkililere seslenerek bu mağduriyetin bir an önce çözülmesini istiyor.