Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, 'böcek' iddialarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Belediyesi binasına gizli kayıt cihazları yerleştirildiği iddialarına ilişkin "2-3 hafta geçmesine rağmen herhangi bir teslim edilen görsel ses kaydı ya da buna bir benzer bir somut hiçbir şeyin olmadığını öğreniyoruz." açıklamasında bulundu.

"ŞİKAYETÇİ OLUNMAMIŞ"

CHP'li Başkan Burcu Köksal'ın belediyede kayıt cihazları buldukları açıklamasına ilişkin incelemenin devam ettiğini ve 'ilgi çekici' bulduğu durumlar yaşandığını söyleyen Vali Yiğitbaşı, şu açıklamalarda bulundu:

"2-3 haftadır neredeyse böyle iddialar var. Ulusal basına bile yansımış. Ancak, kurumlarımızda görüşmelerimiz devam ediyor. Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığımız bir inceleme başlattı. Emniyet görevlilerimiz belediyeye gitti, incelemede bulundu ve devam ediyor. Ancak hala 2-3 hafta geçmesine rağmen herhangi bir teslim edilen görsel ses kaydı ya da buna bir benzer bir somut hiçbir şeyin olmadığını öğreniyoruz. Bu iddialara karşın da halen hiç kimseye suçlama yapılmamış. Yani bir suç duyurusunda bulunulmamış, şikayetçi olunmamış. Bu gerçekten ilgi çekici."

SAVCILIKTA AÇIKLAMADA BULUNACAK

Açıklamalarının devamında Yiğitbaşı, 'valilik olarak her türlü suçla ve suçluyla mücadele olarak doğrudan sorumlu olduklarını' vurgulayarak şu ifadelerde bulundu:

Şırnak'ta kadın cinayeti! Dini nikahlı eşinin bıçaklı saldırısına uğrayan kadın hayatını kaybetti Şırnak'ta kadın cinayeti! Dini nikahlı eşinin bıçaklı saldırısına uğrayan kadın hayatını kaybetti

"İddialar üzerine herhangi bir teslim edilen somut bir ses kaydı, görüntü cihazı veya bilgi, belge yok. Herhangi bir tutanak ve rapor tutulmuş olmadığı söyleniyor. Halen savcılığımızın incelemesi devam ediyor. Yakın bir zamanda savcılığımızın da açıklama yapacağını düşünüyorum" 

Editör: Öznur Kaya