Aksaray’da meydana gelen ilginç olayda alacaklı şahıs, 8 gün önce tüfekle yaşamına son veren borçlusunun ödeme gününde mezarı başına giderek, mezarı kısmen açıp ateşe veridi. Daha sonrasında mezarı tamamen açmak üzereyken bekçi ve polis ekiplerince yakalandı. Şahıs tüm bu anları kayıt altına alarak sosyal medya hesabından canlı olarak yayınladı.

"SENİ TOPRAĞIN ALTINDA YAKACAĞIM"

Tüyler ürperten olay, 20 Nisan tarihinde Ervah Kabristanlığında meydana geldi. Öğrenilenlere göre, 8 gün önce Aksaray’da çobanlar tarafından tüfekle vurulmuş halde ölü olarak bulunan Abdullah Köse’nin (40), polisin yaptığı incelemelerin ardından intihar ettiği belirlendi. Yaşamına son veren Abdullah Köse’ye ticaret yapmak amacıyla yaklaşık 400 bin lira borç veren Aladdin Y., Abdullah Köse’nin ölmesi üzerine ödeme günü olan 20 Nisan tarihi akşam saatlerinde mezarı başına giderek canlı yayın başlattı. Şahıs, Ervah Kabristanlığındaki Köse’nin mezarı başında önce mezarla konuşmaya başladı, devamında ise adeta çılgına dönerek ölen borçlusuna hakaretler edip küfürler yağdırdı.

Daha sonrasında o korkunç olay yaşandı. Aladdin Y., ölen Abdullah Köse’nin mezarını kısmen açrak, “Kaçmak öyle kolay değil, seni toprağın altında yakacağım” dedi. Mezarı kısmen açan Aladdin Y. daha sonra mezara yanıcı bir madde dökerek ateşe verdi. Ayrıca ölen şahsın başucunda gömülü olan isminin yazılı olduğu tahtayı söken Aladdin Y. onu da ateşe vererek, bir yandan mezarı açmaya devam etti. Ardından polis ve bekçi ekiplerince yakalandı.

“KİMSEDE HAKKIMI BIRAKMADIM. YAKARIM DEDİYSEM YAKARIM

Mezar başına giden Aladdin Y., o anlarda şu ifadelerde bulundu:

Skandal iddia: İranlı öğretmen ilkokul öğrencilerine cinsel istismarda bulundu Skandal iddia: İranlı öğretmen ilkokul öğrencilerine cinsel istismarda bulundu

“Bugün 4. ayın 20’si. Bugün bana ödeme günündü. Bana ödemeyi yapmak yerine ölmeyi seçtin. Belki doğruyu buldun kendince. Ama Kuran hakkı için seni toprağın altında yatırmam, 3-4-5-2-0 bitti. Şansınız bitti Apo. Bu kalleşliği bana yapmasaydın iyiydi, ama Allah şahidim olsun ki vicdanım rahat. Çünkü bana bu kalleşliği yapmasaydın iyiydi. Ben ticaret yaptım. Senden zorla para istemedim, zorla para vermedim, sen geldin beni kandırdın. Niye? Ticaret yapacağız diye beni kandırdın. Yakacağım dedim seni Apo, yakarım. Sen benim hakkımı yedin, kalleşlikle yedin. Ama şu bir gerçek ki ben kimsede hakkımı bırakmam. Dirin olsaydı dirinden alacaktım bunu. Kimsede hakkımı bırakmadım. Yakarım dediysem yakarım. Seni yakacağım oğlum bak. Kalleş Apo, namussuz Apo, onursuz Apo. Keşke bu kalleşliği yapmasaydın da, ticaret yapıyoruz diye beni oyalamasaydın. Sana yedirmem dedim Apo, çoluğumun çocuğumun rızkını yedirmem Apo, yedirmem oğlum. Senden eğer ki imza almadıysam senin adamlığına güvendiğim için almadım. Arkadaşlığına, dostluğuna güvenip almadım. Ama bu kalleşliğin aklımın ucundan geçmedi Apo. Çıkmazdaydın madem beni neden kandırdın oğlum ticaret yapıyoruz mahiyetinde. Bu kalleşliği bana neden mubah gördün Apo. Kalleş Apo, hain Apo, benim hakkımı niye yedin Apo. Senin o cesedini ben orada bırakmam Apo. Yakacağım seni. Cesedini toprağın altında koymam Apo.” 

'ADLİ KONTROL ŞARTI' İLE SERBEST BIRAKILDI

Abdullah Köse’nin yakınları yaşananları öğrenir öğrenmez durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarın ardından mezarlığa çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri Aladdin Y.’yi ateşe verilmiş mezar başında mezarı açarken yakaladı. Polis ekiplerince şahıs sakinleştirilerek güçlükle gözaltına alındı. Yaşananların ardından mezardaki ateş polis ve bekçiler tarafından söndürüldü. Aksaray Belediyesi Mezarlıklar Şubesi ekipleri de açılan mezarı tekrar kapattı.

Aladdin Y., sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Şahıs, buradaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca “Adli kontrol şartı” ile serbest bırakıldı.

Editör: Öznur Kaya