Bayraktar'dan AKINCI'nın İran'daki başarısına ilişkin açıklama: Tüm dünyaya damgasını vuracak bir kurtarma operasyonu Bayraktar'dan AKINCI'nın İran'daki başarısına ilişkin açıklama: Tüm dünyaya damgasını vuracak bir kurtarma operasyonu

Almanya'nın Münih kentinde yaşayan işkadını Nurcan Badruk, cinci Serkan Önder ve eşi Süreyya Önder tarafından büyü bozma' vaadiyle 5.1 milyon Euro dolandırıldı.

Sabah gazetesinden Fatih Yılmaz'ın haberinden alınan bilgilere göre; Serkan Önder'in tanıştıklarından kısa süre sonra para istemeye başladığını dile getiren Badruk, "Düzenli olarak 2021 yılına kadar hesabına para gönderdim. Para gönderdiğimi kimseye söylememem gerektiğini, yoksa büyü ile eşime, çocuklarıma zarar vereceğini söyledi. Korkumdan ne dediyse yaptım. Altın ve mücevherlerimi de verdim. En son 500 bin euro istedi, artık param kalmadığını söyledim. Son telefon konuşmamızı kızım duymuş, ailemin haberi oldu. Serkan Önder'i önce Allah'a sonra adalete havale ediyorum” dedi.

Serkan Önder, dolandırıcılıktan yargılandığı Münih Bölge Mahkemesi'nde, Almanya'da havuzlarda eşiyle temizlik yaptığını, zar zor geçindiğini, malulen emekli olduğunu ve aylık 350 euro aldığını iddia etti.

Nurcan Badruk'un eşi Adil Badruk, Önder'in mal varlığı için, "Ordu'daki apartmanları Almanya'da bulaşık yıkayarak, havuz temizleyerek, 350 Euro emekli maaşıyla mı yapmış? O servetinin kaynağı bizden çaldığı paralar" diye konuştu. Badruk ailesinin avukatı Bernhard Mehr, Münih Bölge Mahkemesi'nin Önder çiftinin 1 milyon 165 bin euro'yu Badruk ailesine ödemesine hükmettiğini, 2.7 milyon Euro'nun zaman aşımına uğradığını dile getirdi.

Nurcan Badruk'un eşi Adil Badruk ise Önder çifti hakkında Türkiye'de de hukuk yoluna başvuracaklarını söyledi.

Kaynak: Sabah gazetesi