Antalya Valiliği Antalya Havalimanı'na bir günde 1003 uçağın iniş kalkış yaptığını açıklayarak rekor kırıldığını açıkladı.

İstanbul Emniyeti'nde görev değişikliği İstanbul Emniyeti'nde görev değişikliği

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kundu'da bir programa katılarak gazetecilere turizme ilişkin açıklamalarda bulundu. Farklı ülkelerden gelen truistlere ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını belirtti.

"Turizmde güzel bir sezon devam ediyor"

Ersin Yazıcı "Rekorlarla devam eden bir sezon geçiriyoruz. Mutluyuz, memnunuz, inşallah daha da güzel olacak. İki gün önce Antalya'ya gelen turist sayısında 4 milyonu geçtik. Cumartesi günü bir rekor kırdık, Antalya Havalimanı'na 1003 uçak indi ve kalktı. 81 bin 104 yabancı misafirimiz geldi. İstanbul Havalimanı'ndan sonra en yoğun havalimanı biziz. Gerçekten büyük bir rekor. Havada bir sürü uçak sıra bekliyor. Bu şehrimiz adına sevindirici" ifadelerinde bulundu.

Yazıcı "Geçen yılın rakamlarını geçeceğimize kesinlikle inanıyoruz. 2019'u yakalama ihtimaliz biraz düşük olabilir ama geçen yılı geçeceğiz. Beklentiler öyle" açıklamasını yaparak Sezon boyunca çok fazla turisti ağırlamayı beklediklerini vurguladı.