İzmir'in Bayraklı ilçesinde apartman yöneticiliği yapan kadın, çöpler ve ayakkabıların dışarıda tutulması yönünde uyardığı karşı komşusu tarafından darp edildi.

Sedat Peker sessizliğini bozdu: ''Muhalefet girişimci olursa konuşurum'' Sedat Peker sessizliğini bozdu: ''Muhalefet girişimci olursa konuşurum''

İzmir'in Bayraklı ilçesinde apartman yöneticiliği yapan kadın, çöpler ve ayakkabıların dışarıda tutulması yönünde uyardığı karşı komşusu tarafından darp edildi. Meydana gelen olay sitenin güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, darbeden kişinin de mahkemeye giderek uzaklaştırma kararı aldırdığı öne sürüldü.

Olay 4 Ocak günü 11.30 sıralarında ilçeye bağlı Manavkuyu Mahallesi Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi'nde bulunan bir sitenin bahçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sitedeki bir dairde 2 yıldır oturan Z.D. (40) ve apartman yöneticisi Nurcan Tunoğlu (40) arasında, Z.D.'nin kapı önüne sürekli çöp ve ayakkabı koyması üzerine tartışma çıktı. Sitenin kuralları gereği belli saatler dışında kapıya çöp bırakılmaması konusunda Z.D.'yi uyaran Tunoğlu, 19 yaşındaki kızı için ‘Sen bizim çöpümüzle uğraşacağına azgın kızınla uğraş' sözlerine maruz kaldı. 10 dakika sonra su deposu arızası için sitenin bahçesine inen Nurcan Tunoğlu, otoparkta bulunan Z.D.'nin eşi M.D. tarafından çağrıldı. Tunoğlu, otoparka doğru yürüdüğü esnada M.D.'nin yumruklu saldırısına uğradı. Yüzüne aldığı yumruk darbeleriyle yere düşen kadın, apartman görevlisinin araya girmesi sonucu ayağa kalkabildi.

Nurcan Tunoğlu'nun darp edildiği anlar ise sitenin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde otoparka doğru yürüyen kadının, M.D. ile karşılaştığı ve yumruklu saldırıya uğradığı, apartman görevlisinin M.D.'yi uzaklaştırdığı anlar yer aldı. Daha sonra aracına binen M.D.'nin ise 'Seni öldüreceğim. Başına ne çoraplar öreceğim' diyerek olay yerinden ayrıldığı iddia edildi. Olayın ardından saldırıya uğrayan Tunoğlu, hastaneye gidip darp raporu aldıktan sonra Özkanlar Polis Merkezi'ne giderek, 'kasten yaralama, tehdit, hakaret' suçlarından M.D. ve Z.D. çiftinden şikayetçi oldu.

Nurcan Tunoğlu, M.D.'nin kendisiyle önce dalga geçtiğini sonra da darp etmeye yeniden teşebbüs ettiğini söyledi. Nurcan Tunoğlu, "Daha sonra da asansörde karşılaştık iki gün önce. Yediğin dayaktan sonra sıkıntı var mı diye dalga geçti benimle. Kendisiyle yargıda hesaplaşacağımı söyledikten sonra yine şiddet girişiminde bulundu. Ben iki çocuğumla yalnız yaşayan bir kadınım, kendimi güvende hissetmiyorum" sözlerine yer verdi.