13 Şubat'ta gerçekleşen facia olay, Erzincan'ın İliç ilçesinde maden sahasında meydana gelmişti. Heyelan sonrası toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmaları devam ederken 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi. 

Daha öncesinde, 5 Nisan'da ve 19 Nisan'da 2 işçinin cenazesine ulaşılmıştı. Naaşların tespiti sonrası, cenazelerin Uğur Yıldız ve Adnan Keklik'e ait olduğu açıklanmıştı.

Bakan Bayraktar, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Erzincan İliç'te maden sahasında meydana gelen heyelanda ilk günden bu yana aralıksız olarak devam eden arama çalışmalarında iki işçi kardeşimize daha ulaştık. Diğer 5 madencimize ulaşmak için de ekiplerimiz 7/24 çalışmalarını sürdürüyor. İşçi kardeşlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum."

CENAZELERİN KİME AİT OLDUĞU BELİRLENDİ

Naaşların kimliğinin tespit edildiğini belirten Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, ulaşılan cenazelerin Ramazan Çimen ve Kenan Öz'e ait olduğunu belirterek, aileye başsağlığı diledi.

Bakan Fidan: İsrail'e karşı bu hedef doğrultusunda somut adımlar attık Bakan Fidan: İsrail'e karşı bu hedef doğrultusunda somut adımlar attık

Devamında Aydoğdu, bölgedeki çalışmaların aralıksız sürdüğünün altını çizdi.

Kaynak: AA