Bakan Bilgin stajın bir eğitim faaliyeti olduğunu vurgulayan Bakan Bilgin yine bu konuda net bir duruş sergiledi. 

Bakan Bilgin, staj mağduru ifadesinin kullanılmaması gerektiğine ve bu ifadenin  yanlış olduğunu söyledi. Ayrıca primlerin yatırılmadan emekli olunamayacağını vurgulayarak, stajın bir eğitim olduğunu ve doğru kavramların kullanılması gerektiğini söyledi. 

YHS personelleri statü değişikliği sözünün tutulmasını bekliyor! YHS personelleri statü değişikliği sözünün tutulmasını bekliyor!

KAPILAR İKİNCİ KEZ KAPANDI

Çalışma ve Sosya Güvenlik Bakanı vedat Bilgin'den yine beklenen haber gelmedi. 99 öncesi staj sigortası başlangıç sayılacak mı sorusuna cevap verdi ve beklenen müjdeli haberi duyurmadı. Konu sonrası sosyal medya mecralarında tartışmalar alevlendi. 

 Prim yatırılmadan emekli olunamayacağının altını çizen Bakan Bilgin, “Staj mağduru diye bir kavram doğru değil. Primini yatırmamış kişiler primini yatırmadan emekli olabilir mi, patronları kim? Kendi adlarına sigorta primi yatıracak olan ismi bize bildirsinler, onları tespit edelim, primlerini yatırsınlar. Siz kendi iş verenlerinize sorun, staj için gelen çocuklar için prim yatırırsanız staja alır mısınız. Staj bir eğitimdir, bu durumu siz de yaşamışsınızdır. Kavramları doğru kullanın” şeklinde konuştu.