Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu madde imal edenlere yönelik 20 ilde düzenlenen "Narkoçelik-22" operasyonlarında yakalanan 157 şüpheliden 56'sının tutuklandığını duyurdu.

Ayrıca, Yerlikaya paylaşımında operasyona dair "Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Uyuşturucu satıcılarının geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz."  ifadesine yer verdi.

Uyuşturucuya geçit yok! Esendere, Kapıkule ve Dilucu'nda 357 kilo uyuşturucu yakalandı Uyuşturucuya geçit yok! Esendere, Kapıkule ve Dilucu'nda 357 kilo uyuşturucu yakalandı

282 EKİP ve 846 JANDARMA PERSONELİ GÖREV ALDI

Bakan Yerlikaya'nın paylaşımında yer alan bilgilere göre, Cumhuriyet Başsavcılıkları, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, İl Jandarma Komutanlıklarınca, 282 ekip ve 846 Jandarma personelinin katılımıyla Diyarbakır, Antalya, Manisa, Van, Ağrı, Hatay, Aydın, Ankara, Hakkâri, Giresun, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Aksaray, İstanbul, Çanakkale, Kayseri, Ordu, Bingöl, Edirne ve Osmaniye olmak üzere 20 ilde, "Narkoçelik-22" operasyonları düzenlendiği öğrenildi. 

Kaynak: AA